Jak se vyhnout v těhotenství striím?

9.3.2015

Každá žena se obává ošklivých strií, které zůstávají  na bříšku po porodu. Čím pečlivěji budete prsa a bříško v těhotenství masírovat, tím máte větší naději, že se Vám strie nevytvoří nebo zabráníte jejich masivnímu vzniku. Jak správně masírovat  a čím si přečtěte…

Jak masírovat správně


Hlazení

Olej naneste na bříško a rozetřete. Poté položte na břicho ruce v paralelní pozici. Konečky lépe řečeno bříšky prstů s použitím jemného tlaku masírujte bříško směrem zespodu nahoru do stran.

 

Poštipy
2. Díky poštipům se tkáň jemně povolí a není napjatá, což zabraňuje možnosti „potrhání kůže“. Uchopte velmi jemně kůži mezi prsty a několikrát ji lehce vytahujte směrem vpřed a poté pusťte , toto opakujte rychle za sebou po celém bříšku. Zdůrazňujeme, velmi jemně. Masáž začněte aplikovat pravidelně od 3. měsíce dvakrát denně.

Upozornění: Masáž přerušte 14 dní před očekávaným porodem, aby nedošlo k nechtěnému vyvolání porodních stahů.

 

Masírujte rovněž zadeček
3. Také zadeček a stehna nezapomeňte pravidelně promasírovat, vždy se při masážích řiďte radou: Směrem k srdci, tzn. u zadečku a stehen směr nahoru.

No Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>