Drahé kočárky v německém testu propadly, nejlépe dopadl Britax Go

12.3.2015

Špatnou známku si z nedávné studie německé Společnosti pro ochranu spotřebitele odnesly téměř všechny testované dětské kočárky od řady významných světových výrobců. Cena některých z nich se přitom pohybuje v několika desítkách tisíc korun. Nejlépe dopadl kočárek Britax Go, který jako jediný získal ohodnocení a označení dobrý a mezi konkurencí tak zazářil.

Nejnovější výsledky testů Společnosti pro ochranu spotřebitele v Německu ukázaly, že vyšší cena není u kočárků zárukou kvality. Na základě testů musel být dokonce jeden ze čtrnácti testovaných kočárků stažen z prodeje, neboť obsahoval rakovinotvorné látky. Ze vzorku testovaných produktů byl přitom s odstupem nejdražší, jeho cena se vyšplhala na více než 1 000 eur. Odborníci testovali kromě obsahu škodlivých látek i skladnost, praktičnost či velikost jako důležité parametry, které bere při výběru v potaz řada rodičů.

Jako jednoznačný vítěz vyšel z testu kočárek Britax Go. „Porota u něj ocenila mimo jiné i snadnost skládání a dobře řešenou korbu, díky které lze kočárek využívat už i pro novorozence,“ uvedl Frank Heiligers ze společnosti Britax, která nabízí kompletní řadu dětských sedaček, kočárků, nosítek a doplňků. „Jsme rádi, že se potvrdila kvalita našich výrobků. Není nic horšího, než si pořídit drahý a nekvalitní kočárek, který může být nebezpečný a ohrozit zdraví dítěte tím, že se při nárazu uvolní, dítě vypadne ven a zraní se,“ uzavřel Heiligers.
 

Výsledky testů Kinderwagen:

KOČÁREK KVALITA
Britax Go dobrý (2,4)
Knorr-Baby Voletto Sport vyhovující (3,1)
ABC-Design Turbo 6S vyhovující (3,2)
Hauck Malibu XI ALL in One vyhovující (3,4)
Bugaboo Cameleon3 Base dostatečný (4)
Gesslein F6 Air+ dostatečný (4)
Hartan Topline S dostatečný (4)
Maxi-Cosi Mura 4 Plus dostatečný (4)
Mutsy Evo dostatečný (4)
Naturkind Terra plus dostatečný (4)
Peg Perego Book Pop-Up Modular dostatečný (4)
Teutonia BeYou V2 dostatečný (4)
Joolz Day Earth nedostačující (4,6)
Stokke Trailz nedostačující (4,8)

No Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>