6. týden těhotenství

9.3.2015

Důležité vědět

Prsa se mění
Vaše bříško je ještě úplně ploché, ale v prsou cítí většina žen první změny: Pod vlivem hormonů se začínají prsa napínat, prsní bradavky jsou tmavší a citlivé – to je první příprava k tomu, aby jste mohla své miminko později kojit.

Na co myslet: Nejpozději nyní začněte docházet ke svému gynekologovi k pravidelným těhotenským prohlídkám!

Vaše miminko

Každý den o milimetr větší
To co se stane v prvních čtyřech týdnech života je absolutně neuvěřitelné: Vznikají milióny buněk, které jsou skládány podle přesně daného stavebního plánu. Na konci tohoto týdne je vaše „dítě“ již asi 8,5 milimetru velké!

Na co myslet: Pokud jste zaměstnaná – dejte vědět co možná nejdříve svému zaměstnavateli o vašem těhotenství! Nyní jste v ochraně před výpovědí!
Z lékařského hlediska

Obdržíte těhotenský průkaz
První termín u gynekologa trvá nejdéle: Ještě jednou se udělá test, k potvrzení těhotenství. Aby se mohlo o vás co nejlépe pečovat, bude mít lékař mnoho otázek ohledně vaší zdravotní minulosti. Výsledky budou zapsány do těhotenského průkazu.

Na co myslet: Těhotenský průkaz je důležitý dokument, který byste měla nosit neustále u sebe.

No Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>