3. týden těhotenství

9.3.2015

Vaše miminko

Pohlaví je již stanoveno
Když se při oplodnění spojí spermie a vajíčko a dojde k prvnímu dělení, tak už je nejen o pohlaví dítěte rozhodnuto: Přestože je embryo jen 0,12 milimetru velké je už jasné, jestli miminko zdědí modré oči po otci nebo vlnité vlasy po matce, nebo zda bude dítě levák či pravák. To vše „ví“ již úplně první nová buňka.

Na co myslet:
Pokud byste potřebovala jít na rentgen, vždy upozorněte na (možné) těhotenství.

Lékařské hledisko

Jedna starost, na kterou můžete zapomenout
Alkohol škodí nenarozenému dítěti. Nastávající maminky mají často obavy, že „něco“ vypily, ještě než věděly, že jsou vůbec těhotné.
Důležité: Teprve až když je embryo plně spojeno s matčiným krevním oběhem může mít alkohol neblahé následky pro plod. Avšak k tomuto spojení dochází až v době, kdy již žena většinou o těhotenství ví, zvlášť pak pokud miminko plánuje.

Na co myslet:
Ženy, s přáním mít děti, by si neměly nechávat dávat amalgámové zubní výplně. Přitom by se mohlo stát, že by se rtuť z těchto výplní mohla dostat do slin.
Důležité vědět

Slast a láska s následky
V tomto týdnu k tomu dojde! Jedno zhruba ze 400 000 vaječných buněk, které jsou uložena již od narození ve vaječnících dozrává a putuje do vejcovodů, kde se spojí s jednou z několika miliónů samčích buněk. To je začátek těhotenství – začátek nového života.

Na co myslet:
Pokud  z nějakého důvodu (např. vysoký krevní tlak apod.) pravidelně berete tabletky: Pohovořte si s vaším lékařem o vašem plánu mít miminko.

No Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>