1. a 2. týden těhotenství

9.3.2015

Vaše miminko

Sníte o dítěti?
„To“ už nyní není pouze sen. Představujete si děvčátko nebo chlapečka? Raději se ani na jednu možnost nefixujte. Neexistuje žádná metoda, která by měla vliv na pohlaví dítěte.

Na co myslet: Aby bylo miminko zdravé je dobré v co nejranějším stádiu těhotenství brát kyselinu listovou. Pakliže nemáte dostatečný přísun potravin, ve kterých je kyselina listová obsažena (především všechny druhy salátů, zelená zelenina, apod.), nechte si jej předepsat vaším lékařem nebo si ji můžete zakoupit v lékárně. Dále by měl být zvýšen přísun vitaminu B.

Lékařské hledisko

Proč je žena těhotná právě 10 měsíců?
Menstruační cyklus trvá čtyři týdny. K otěhotnění dojde zhruba v polovině tohoto cyklu. Lékař přičítá i dva týdny před oplodněním. Pro medicínu (také v těhotenském průkazu) trvá těhotenství 40 týdnů nebo také deset měsíců, kdy měsíc má 28 dní.

Na co myslet: Buďte v klidu a v pohodě, jezte zdravě, buďte fit, ať je pro vás těhotenství co nejpříjemnější.
Důležité vědět

Vaše tělo se připravuje na miminko
V rodidlech se začíná díky hormonům, krvi a výživným látkám tvořit nová sliznice: Tělo je připraveno přijmout oplodněné vajíčko, připravené na těhotenství!

Na co myslet: Zbavte se neduhů jako je kouření, nadmíra alkoholu (sklenka vína nebo piva sem tam určitě neškodí) apod. Učiňte tak ihned, na nic nečekejte!

No Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>